Pántok
A pántok pont olyan hasznosak, mint amennyire egyszerűek. A legtöbb távirányítón van egy kis rész, ahová az ilyen pántok csatlakozója akasztható be. Ha a te távirányítód nem ilyen, akkor érdemes valamilyen csináld magad megoldást keresni a problémára, hiszen mindig lesznek olyan helyzetek, amikor szükséged lesz mindkét kezedre, valamire, és nem mindig tudod majd hová letenni a távirányítót eközben (ami egyébként sem ajánlott, mert mindig jó, ha vész esetén kéznél van.)
Egy pánt segít, hogy az egység biztonságosan lógjon a nyakadból, mindig a szemed előtt legyen, és hogy szabadon használhasd mindkét kezed bármi másra.
Helikopter leszálló
Ez az egyszerű kis kellék mindaddig vicces pénzkidobásnak tűnik, amíg nem télen vagy sáros időben kell a földre raknod vadonatúj, hófehér DJI Phatnomodat.
Amellett, hogy egy ilyen hordozható, szinte zéró súlyú és helyigényű leszálló platform jó gyakorlókellék a pontos landoláshoz, biztonságos és tiszta landolást biztosít a drón számára egyenetlen vagy piszkos talajon.
Érdemes műanyagból készült változatokat választani (a fa is megfelel, ámbár valamivel nehezebb lehet), mert a fém felületek hajlamosak bezavarni a GPS kalibrációnak.
FPV szemüveg
Habár az FPV szemüvegek nem mindenhol engedélyezettek, ahol igen, ott elképesztően egyedi élményeket nyújthatnak a pilótáknak. A DJI drónokhoz egyértelműen a DJI Goggles használata ajánlott (azoknál a modelleknél, amelyek támogatják), de A Fat Shark is gyárt néhány igen figyelemreméltó szemüveget, amiket érdemes kipróbálni, ha az ember spórolni szeretne egy kicsit.
Egy asztal
Egy asztal, mint drónkiegészítő? Bizony – hasonlóképpen a hordozható leszállóhoz, egy hordozható asztal életmentő lehet, ha éppen nincs hová letenned drónodat. Ez különösen akkor kritikus szempont, ha a drón összeszerelést igényel, vagy külön táskában kell szállítani (lásd: DJI Phantomok). Egy összehajtható piknikasztal tökéletes erre a célra, csak ügyelj rá, hogy gond nélkül elbírja azt a súlyt, amit rá helyeznél.
Kábelek
Szerepük és fontosságuk talán egyértelmű, hiszen tudod jól, hogy szinte minden akkumulátorról működő eszközhöz szükséged van rájuk. Szerencsére a drónok, a telefonok és más hordozható eszközök csupán néhány szabványt alkalmaznak, de fontos, hogy fel legyél szerelve ezek használatára. A legelterjedtebb a Micro USB, amelyet az Apple Lightning és az USB-C követnek népszerűségi szempontból.
Drónvásárlás előtt mindig tájékozódj róla, hogy az adott készülék és annak gyári kiegészítői (távirányító, akkumulátortöltő-állomás, stb.) milyen kábeleket használnak, és szerezd be a megfelelő átalakító kábeleket saját eszközeidhez (számítógép, telefon, tablet, stb.), mert nem minden esetben tiszta, hogy mely termékekhez milyen kábeleket mellékel a gyártó.
Napellenző és ernyő
Akár esik, akár süt, nem csak saját magadat, de drága távirányítódat is érdemes megvédeni az elemektől. Az eső esetén ez egyértelmű, de mi a helyzet a napfénnyel? A válasz egyszerű: sok esetben rettenetesen nehéz kivenni, hogy mit is mutat a képernyő, ha a napsugarak visszatükröződnek róla. Egy ilyen napellenző/ernyő némi kézügyességgel és kreativitással akár egy erős kartonpapírból is készíthető, csak ne számíts rá, hogy túl sok összehajtogatást és elázást túlél majd.
Tartósabb verziók vásárolhatók a különböző távirányítókhoz, némelyik pedig több modellel is kompatibilis. Mielőtt tehát távirányítót vásárolnál drónodhoz, nézz utána, hogy mik a lehetőségek. Ha nem jársz sikerre, még mindig itt a kartonos megoldás.