A BioCarbon Engineering névre hallgató drón start-up forradalmi újítással jelentkezett a mezőgazdaság számára, melyben drónok segítségével telepítenek fákat, akár erdő terjedelemben is, ami egészen elképesztő. Ez egy újszerű megoldás a drasztikusan fogyó erdőterületek növelésére, ami egyre súlyosabb problémát jelent az egész világon. Ugyanis filozófiájuk szerint az ipari méretű fairtást hatékonyan csakis ipari méretű fatelepítéssel lehet orvosolni, és pótolni az élethez elengedhetetlen fák irtását az egész földön. Ma évente nagyjából 26 milliárd fát vágnak ki világszerte, ugyanakkor öszesen csak mindössze 15 milliárdot ültetnek újra. Ez az új módszer azonban végre hatásos eredményeket érhet el ebben a témakörben, és forradalmasítaná az erdő visszatelepítés technikáját.
A “repülés során” a drónok először felmérik, hogy mekkora az erdőborítottság aránya egy bizonyos területen, illetve hogy alkalmas-e egyáltalán erdősítésre. Ezután egy drón körülelül 3 méter magasságra emelkedve szórja a földbe a tápanyagban gazdag gélt és előcsíráztatott magokat tartalmazó edénykéket.A BioCarbon Engineering technológiájában az egyik legnagyobb szerepet a távérzékelés kapja. Ugyanis a távérzékelési módszereket nemcsak egy terület előzetes felmérésére használják, hanem az ültetés utáni megfigyelésre is, ami kifejezetten fontos abban, hogy a fák túlélhessék a kezdeti folyamatokat. A mezőgazdaságban eddig is alkalmaztak efféle technikákat az optimális mennyiségű víz, műtrágya, növényvédőszer adagolásának számítására. Manapság pedig már a GPS technológiával kiegészítve egyrészt információ nyerhető egy mezőgazdasági terület kiterjedéséről vagy éppen az állapotáról, de az életképességéről és a működéséről is, amely segít meghozni a stratégiai döntéseket, és akár új befektetőket is csábíthat az adott projekthez.
A mezőgazdaságban eddig a DJI Inspire drónok szerepeltke az élvonalban, hiszen különleges kamerájuknak, és könnyed irányíthatóságuknak köszönhetően kiválóak voltak a mezőgazdasági munkák támogatására. Az időzítővel ellátott drónok, melyek képesek lerepülni az előre felvitt útvonalakat teljesen képesek voltak automatizáláni az útvonalat. A drónozók abban hiszenek, hogy ahogyan egyre jobban terjed a drónozás világszerte, úgy egyre több területen fogjuk majd napi szinten alkalmazni a drónokat, melyekkel sokkal könnyebbek, biztonságosabbak lesznek bizonyos munkafolyamatok. Egyelőre azonban elképzelni is nehéz, hogy milyen sok mindenre lehetnek jók ezek a kis szerkezetek, de megéri várni.