Elevenplay & Rhizomatiks - Árnyék
Mikkió a rendező és egyben koreográfus 2009-ben hozta létre az Elevenplay névre hallgató társulatát. Az Árnyék című előadásban a táncosok a reményt, a világ új ábrázolását hozzák létre, összekeverve a virtuális világ és a realitás báját. A koncepció célja, hogy a drónok világát mint művészi médiumot felhasználja a szólásszabadság kibővítésére. A drónok világításának tökéletes szinkronjának programozását Daito Manabe a Rhizomatiks készítette .
2. Elevenplay tánca rabokkal
Az elevenplay igazán benne van a drónok felhasználásában, ha művészetről van szó. Az alábbi gyönyörű bemutató feltárja a test és a technológia közötti kapcsolatot és kölcsönhatást .
A kiállításon a 3 táncos Aya Koumen, Erisa Wakisaka és Kaori Yasukawa különböző hardverekkel és eszközökkel (például robotkarokkal és motorral vezérelt lebegő golyókkal) működik együtt, amivel mint a videón is látszik egészen elképesztő látványt hoznak létre. Ennek az előadásnak az egyik nagy különlegessége, hogy a drónok egy eszköz által nyomon követve képesek együtt mozogni a táncosokkal.
3. Sparked a Cirque Du Soleil előadásában
A Zürichi Egyetem Dinamikus Rendszereinek és Ellenőrző Intézetének (ETH Zürich) tudósai a Verity Studios és a Cirque du Soleil együtt dolgoztak, hogy létrehozzanak valami teljesen egyedülálló művészeti alkotást a drónok segítségével. A végeredmény magáért beszél, mellyel nem csak 860000 megtekintést sikerült eddig elérniük a legnagyobb videó megosztó oldalon, de még a New York-i Drone filmfesztiválon is sikerült megnyerniük a Featuring Drones kategória első helyét. A filmben minden valódi, így a meggyújtott vizuális textúrák is valóságosak, nincsenek CGI vagy vezetékes, lassú vagy gyors előremozdítások, hogy javítsák a videón megjelenített képeket.
4. Dancing with Drones és a magyar csapat
A Drónok tánca a londoni koreográfus, Nina Kov és a COLLMOT Robotic Research Group (Eötvös Loránd Tudományegyetem) biológia fizika tanszékéhez tartozó startup cég együttműködésének eredménye. Itt meg kell jegyeznünk, hogy ehhez a magyar csapathoz köthető az a zseniális drónjáték is amit az augusztus 20-ai tűzijáték közben láthattunk, amivel az egész országot sikerült lenyűgözniük. A COLLMOT a kollektív mozgás komplex struktúráját és dinamikáját vizsgálja, beleértve az autonóm dronok kollektív mozgását is.
Ezt a projektet az európai ICT & ART Connect kezdeményezés támogatta , melynek célja az európai művészek és technológusok összefogása az új munkalehetőségek és együttműködések feltárására .
A Dancing with Drones célja, hogy közös alapot biztosítson a további tanulmányokhoz.
Itt nincsenek pilóták és előre programozott útvonalak a Dancing with Drones-ban , csak tánc és mozgás interakciók vannak a drónok és a táncosok között.